
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 8 |
| Duty Cycle | 95 % |
| Frequency | 200 kHz |
| Max Frequency | 225 kHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 2 A |
| Max Output Voltage | 30 V |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 1.19 V |
| Min Supply Voltage | 3.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 2 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 30 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Switching Frequency | 225 kHz |
| Topology | SEPIC |
| Height | 1.498 mm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.988 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Quiescent Current | 550 µA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 396
Distributors
pcbx
Unit Price$7.65956
Ext.Price$7.65956
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.65956 | $7.65956 |
| 10 | $6.00705 | $60.07050 |
| 25 | $5.59484 | $139.87100 |
| 50 | $5.36351 | $268.17550 |
| 100 | $5.14176 | $514.17600 |
| 300 | $4.88904 | $1466.71200 |
| 500 | $4.79560 | $2397.80000 |
| 1000 | $4.68846 | $4688.46000 |
